Select Page

Autumn League Results 2019

All the Autumn League results for London Try Tag Rugby Leagues.

Highbury (Saturday)
Cup Winners:
Sunrise Bang Buddies
Plate Winners:
Any Given Saturday
Female Player of the Season:
Khally Saarman-Jones (Any Given Saturday)
Male Player of the Season:
Juston Fox (Any Given Saturday)
Most Improved Team:
Sports Team

West London (Acton Central – Thursday)
Cup Winners:
S-Tags
Plate Winners:
Achtung Taggers!
Female Player of the Season:
Meg Stewart (Tag Juan)
Male Player of the Season:
Oliver Michaelson (Fandangos)
Most Social Team:
Tag Juan

East London (Wednesday)
Winners: #Tagalogaryens
Gagging For a Tagging
Ginormous Jugs
The Beasts From the East
Heey Tag-arena! Aha!
Female Player of the Season:
Riana Condon
Male Player of the Season:
Pedro Silva
Most Social Team:
Heey Tag-arena! Aha!

Battersea Park (Monday)
Cup Winners: Rip Offs
Winter’s Scrumming
Ribbon Ticklers
Blindside
Plate Winners: TAGvertising
Please Don’t Touch
Ball Busters
Tinkers
Female Player of the season:
Viki Monk
Male Player of the season:
Johnny Berrill
Most social Team:
Tinkers

Highbury Fields (Tuesday)
Winners: #TAGLIATELLE
Claparaptors
Can’t pass won’t pass, compass
Tag My Noodle Karen
Live And Let Try
GoDeep
Female Player of the Season:
Michelle Macaroni Boehm
Male Player of the Season:
James Daley
Most Social/ Best Recruiting team:
GoDeep

West London – Acton Central (Monday)
Cup Winners:
Catch Her If You Can
Plate Winners:
Tagabonds
Female Player of the Season:
Corinna Litscher (Thunder Tagz)
Male Player of the Season:
Craig Harris (Catch Her If You Can)
Most Resilient Team:
How to tag your dragon
Most Social Team:
HammerTag

Dulwich (Monday)
Cup Winners:
Try Dye Dragons
Female Player of the Season:
Naomi Passley (The Professors)
Male Player of the Season:
James Campbell (Tag’s What She Said)
Most Social Team:
Try Dye Dragons

Shoreditch (Tues)
Cup Winners:
Problems
Plate Winners:
Swan Attack
Bowl Winners:
The Law Blacks
Cup Player of the Season:
Male: James Stephenson
Female: Isabella Cawthorne
Plate Player of the Season:
Male: Joseff Thomas
Female: Nikki Craig
Bowl Player of the Season:
Male: Alex Fehon Smith
Female: Katty Pittman
Men’s Player of the Season:
Thomas Jackson
Most Social:
Trysexual

Shoreditch (Monday)
Division 1 Winners:
Full Back and Sides
Division 2 Winners (Cup):
Toca
Division 2 Winners (Plate):
Shoreditch Saints
Men’s Winners:
Monty’s Social Team
Division 1 Player of the Season:
Rachel Blakey (Full Back and Sides)
Division 2 (Cup) Player of the Season:
Christina Palmou (Toca)
Division 2 (Plate) Player of the Season:
Ewa Maclarz (Shoreditch Saints)
Men’s Player of the Season:
Rael Novos (The Wild Fish)
Most Social Team:
Shoreditch Saints

Clapham Junction (Battersea)
Cup Winners:
Untouchaballs
Plate Winners:
Maul By Myself
Male Player of the Season:
Guntur Dwiarmein (Scouting for Girls)
Female Player of the Season:
Jane Pilgrim (Untouchaballs)
Most Social:
Tagtical Chunders

Catford-Lewisham (Weds)
Cup Winners:
Wolfe Pack
Plate Winners:
Can’t Tag This
Male Player of the season:
Simon Morely
Female Player of the season:
Katie Harrison
Most Social Team:
No Woman No Try

Finsbury Park Athletics Stadium (Weds)
Cup Winners:
Ruck This
Minor Cup Winners:
HashTag.
Plate Winners:
Teenage Dirt-Tags
Minor Plate Winners:
Tagxit Means Tagxit
Cup Female Player of the Season:
Shona Roche (Ruck This)
Cup Male Player of the Season:
Bobby Difiore (Ruck This)
Plate Female Player of the Season:
Michelle Parfitt (Ginger Sparklers)
Plate Male Player of the Season:
Haydn Jenkins (Ginger Sparklers)
Most Improved Team of the Season:
Ginger Sparklers
Most Social Team:
Tagaholics Anonymous

Bermondsey (Weds)
Plate Winners:
Manatries
Cup Winners:
Gerald Eve LLP
Plate Player of the Season:
Male: Charlie Bolton
Female: Charlene Le Callonnec
Cup Player of the Season:
Male: Phill Weller
Female: Anna Gargan
Player of the Finals:
Cup: Na
Plate: Charlie Bolton

Barnes (Rosslyn Park)
Cup Winners:
Hip Tittie Taggers
Plate Winners:
Bishops 8 Balls
Female Player of the Season:
Michaela Turner-Wallace (Bishops 8 Balls)
Male Player of the Season:
Paul Roberts (Hip Tittie Taggers)
Most Improved Player:
Sophie Hipshon (The Speed Wobblers)
Most Social Team:
Trump’s Mexican Wall

West London (Acton Wasps)
Cup Winners:
Thunder Tagz
Plate Winners:
8 Bell Ringers
Cup Female Player of the Season:
Lynda Thompson
Cup Male Player of the Season:
Jamie Burr
Plate Female Player of the Season:
Alex Looney
Plate Male Player of the Season:
Tom Grant
Most Improved/Most Social Team:
Scrumpets

Rotherhithe & East London Mixed Super League
Cup Winners:
Ninja Turtles
Minor Cup Winners:
Tag Life (Rotherhithe)
Female Player of the Season:
Hanna Kent (Phibbers Lions)
Male Player of the Season:
Kirby Roper (The Cuzzies)

Rotherhithe & East London Mixed A-Grade
Cup Winners:
Pangolins
Female Player of the Season:
Hanna Mortimer (Lord Of The (Girl) Tries)
Male Player of the Season:
Darragh Conway (Pity Tag)

Rotherhithe & East London Women’s Super League
Cup Winners:
Spies
Minor Cup Winners:
Tag Killer Mocking Birds
Player of the Season:
Emily Clews (Turtlettes)

Rotherhithe & East London Men’s Super League
Cup Winners:
Turtles Mens
Player of the Season:
Liam O’Keefe (Turtles Mens)

Rotherhithe – St Paul’s (Thurs)
Cup Winners:
Grubber Lang
Plate Winners:
Go Duck Yourself
Female Player of the Season:
Emily Ip (Grubber Lang)
Male Player of the Season:
Paul Bentley (Grubber Lang)
Most Social Team:
The Flying Columns

Finsbury Park Athletics Stadium (Monday)
Division 1 Cup Winners:
Kris Tagabusi
Division 1 Minor Cup Winners:
Boom!
Division 2 Cup Winners:
TAGquila Shots
Division 1 Female Player of the Season:
Jessica Martin
Division 1 Male Player of the Season:
John Stack
Division 2 Female Player of the Season:
Roz Hawkes
Division 2 Male Player of the Season:
Callum Lagden

Barnes (Bank of England) Thursday
Cup Winners:
Fancy a quick Tag
Plate Winners:
Tag of Cans with the Lads
Most Social:
Fancy a quick Tag
Male Player of the Season:
Grant Bezuidenhout (Average Joe’s The Originals!)
Female Player of the Season:
Hannah Kent (Fancy a quick Tag)
Most Improved Player:
Becky Robson (Scrum and Coke!)

The Stoke Travel League @ Clapham Common (Sat)
Division 1 Winners:
The Rebels
Division 2 Winners: 
Ball Grabbers
Division 3 Winners:
Los Banditos
Division 4 Winners:
Tagurdays
Division 4 Female Player of the Season:
Eibhlin Greaney (Big Boys Don’t Try)
Division 4 Male Player of the Season:
Dom Clark (How I Tagged Your Mother)
Division 3 Female Player of the Season:
Tash Abajian (Los Banditos)
Division 3 Male Player of the Season:
Eoghan O’Connor (Clapham Cabbages)
Division 2 Female Player of the Season:
Sinead Daly (Ball Grabbers)
Division 2 Male Player of the Season:
Olivier Rident (Lets Get Schmidt Faced)
Division 1 Female Player of the Season:
Jane Pilgrim (For Trying Out Loud)
Division 1 Male Player of the Season:
Johnny Berrill (Try Candy)
Most Social Team:
Big D Fenders

Tower Bridge (Thurs)
Cup Winners:
Flying Kiwis 3.0
Plate Winners:
Yogi’s Fur-Shop
Female Player of the Season:
Anna Tolmarsh (STDs)
Male Player of the Season:
Morgan Chalmers (Flying Kiwis 3.0)

Kennington & Waterloo (Friday)
Division 1 Major Winners:
The Best Frumps Club
Division 1 Minor Winners:
Ruck That
Division 2 Cup Winners:
Gotta Tag ’em All
Division 2 Plate Winners:
Ace of Speights
Most Social Team:
TFI Thaiday
Division 1 – Male Player of the Season:
Shannon Crook
Division 1 – Female Player of the Season:
Sarah Crampton
Division 2 – Cup Male Player of the Season:
Adrian Doyle
Division 2 – Cup Female Player of the Season:
Sophie Lum
Division 2 – Plate Male Player of the Season:
Alex Miller
Division 2 – Plate Female Player of the Season:
Clara Farmiloe

Clapham Common (Sun)
Division 1 Winners:
Try-Ceratops!
Division 2 Winners:
Guttentag
Division 1 – Male Player of the Season:
Chun Kit Cho (Try-Ceratops!)
Division 1 – Female Player of the Season:
Johanna von Armim (Gagging for a Tagging)
Division 2 – Male Player of the Season:
Ross Salty-Pepper (Tagmanian Devil)
Division 2 – Female Player of the Season:
Jessica Aryeetey (Try is the limit)
Most Social Team:
Gagging for a Tagging & Tagging for a Gagging

Rotherhithe (Tues) Autumn
Division 1 – Male Player of the Season:
Adam Morrison
Division 2 – Male Player of the Season:
Joseph Smith
Division 1 – Female Player of the Season:
Eleanore Richardson
Division 2 – Female Player of the Season:
Lucy Antrobus
Division 1 Winners:
Prince Tagoes
Division 2 Winners:
Don’t Try for me Argentina

Olympic Park North (Tues)
Cup Winners:
#Tagalog
Plate Winners:
Royal Arsenal
Cup – Male Player of the Season:
Fred Sanchez (#Tagalog)
Cup – Female Player of the Season:
Angela Hung (Renegade Tag)
Plate – Male Player of the Season:
Will Orton
Plate – Female Player of the Season:
Ann Maya

Shoreditch (Weds)
Division 1 Major Winners:
The New Bandies
Division 1 Minor Winners:
VelcroRaptors
Division 2 Cup:
FC United
Division 2 Plate:
Return of Hips Don’t Lie
Division 1 – Male Player of the Season:
Matt Newby (The New Bandies)
Division 1 – Female Player of the Season:
Natasha Glassford (Shoreditch Soup-a-Stars)
Division 2 – Male Player of the Season:
Roger Clarke (FD)
Division 2 – Female Player of the Season:
Kate Ryan (FC United)

Olympic Park South (Thurs)
Cup Winners:
Yippee Try Yay
Plate Winners:
Parkside Cutters
Cup – Male Player of the Season:
Ben Mendoza (Ben Mendoza)
Cup – Female Player of the Season:
Emma Jackson (No Tag Reflex)
Plate – Male Player of the Season:
Matt Anatole (Parkside Cutters)
Plate – Female Player of the Season:
Vanessa Riscado (Parkside Cutters)
Most Social Team:
Bow Bears

Borough & Kennington (Monday)
A Grade (Tier 1) Winners:
Les Randomers
A Grade (Tier 2) Winners:
Phibbers Ballers
Intermediate Grade Winners:
Taggy O’Tagface
Mini League Winners:
Tagschlags
A Grade (Tier 1) Male Player of the Season:
Hayden Baer (No Tag Reflex)
A Grade (Tier 1) Female Player of the Season:
Kerry Lancaster (6 Arrows)
A Grade (Tier 2) Male Player of the Season:
Tom Stanikowski (Here for the Beer)
A Grade (Tier 2) Female Player of the Season:
Sierra Castro (Spartag)
Intermediate Grade Male Player of the Season:
Matt Birt (Unitag Nations)
Intermediate Grade Female Player of the Season:
Anna Sadler (Thor Tagnarok)
Mini League Male Player of the Season:
Sam Austin (Taggers n Smash)
Mini League Female Player of the Season:
Eleonora Muller (Hash Tag)

Tooting Bec (Mon)
Division 1 Winners:
All Grab and No Tag
Division 2 Winners:
The Blindside
Division 1 – Male Player of the Season:
Simon Flynn (All Grab and No Tag)
Division 2 – Male Player of the Season:
Ekow Quartey (Scrum-diddlyumptious)
Division 1 – Female Player of the Season:
Holly May (Tooty Fruity)
Division 2 – Female Player of the Season:
Katie Quigley (Must Tag Sallys)

Further results will appear here as leagues finish.

Previous

Next