Select Page

London Leagues Summer 2020 Results

All the Summer League results for London Try Tag Rugby Leagues.

Brockley and Lewisham (Wednesday)
Division 1:
Panthers TRC Mixed (Wednesday)
Division 2:
Chip Lickers
Female Player of the Season:
Olive Hogan (Brockley Ball Dozers)
Male Player of the Season:
Meilir Tee Evans (Brockley Ball Grabbers)

Finsbury Park (Wednesday)
League Winners:
Your pace or mine?
Female Player of the Season:
Emily Becalick (An-tag-onists)
Male Player of the Season:
Mark Anscombe (Your pace or mine?)

Old Sergeant’s League at Wandsworth Town (Wednesday)
Men’s League Winners:
The Mixed Dinosaurs
Division 1 Mixed Winners:
Try tagé nal?
Division 2 Mixed Winners:
Vicious and Delicious (Original)
Men’s League Player of the Season:
Alex Hickson (Mixed Dinosaurs)
Mixed League Female Player of the Season:
Marianne Bowtell (Lads with Tags, Purple People Eaters 2020)
Mixed League Male Player of the Season:
Joshua Feerick (Vicious and Delicious Original)

Olympic Park South (Thursday)
Division 1 Winners:
Full, Back and Sides
Division 2 Winners:
Butter Balls
Female Player of the Season:
Rachel Blakey
Male Player of the Season:
Alex Carlsson

Fulham (Thursday)
Division 1 Winners:
Something Something Tag Pun
Division 2 Winners:
Bishop 8 Ball
Female Player of the Season:
Alexandra Sims (Dump Chooks)
Male Player of the Season:
Johnny Berill (Something something tag pun)

Richmond (Thursday)
Division 1 Winners:
Fancy a Quick Tag
Division 2 Winners:
Richmond Racers
Female Player of the Season:
Louise Montgomery (Richmond Racers)
Male Player of the Season:
Steve Hopkins (Average Joe’s The Original!)

Highbury (Thursday)
Division 1 Winners:
Phibbers Lions
Division 2 Winners:
The Finchstones
Female Player of the Season:
Chantelle Pokai (Phibbers Lions)
Male Player of the Season:
Justin Fox (Ferocious Cakes)

Shoreditch East (Thursday)
League Winners:
Bethnal Green Bogans
Female Player of the Season:
Gemma Farnworth (An-tag-onists)
Male Player of the Season:
Nico Da Silva (Bethnal Green Bogans)

Canada Water (Thursday)
Men’s Super League Winners:
Speights x Dragons
Mixed Super/A-Grade League Winners:
Turtles
Men’s League Player of the Season:
George Goldie (Speights x Dragons)
Mixed League Female Player of the Season:
Lois Lau
Mixed League Male Player of the Season:
Dan Ampaw

Brixton (Wednesday)
Division 1 Winners:
Try-ceratops!
Division 2 Winners:
Sun, Sea and Tag
Female Player of the Season:
Tessa Saunders (Supple Ruckers)
Male Player of the Season:
Joe Flannery (Supple Ruckers)

WL Acton Wasps (Wednesday)
Open Grade Winners
Poenix Rising (Wed)
Female Player of the Season:
Alex Looney (Scrumpets)
Male Player of the Season:
Camilie Mulcaire (Phoenix Rising)

Wolfpack (Thursday)
Division 1 Winners:
S-Tags
Division 2 Winners:
Wolfpack Warriors
Female Player of the Season:
Christina Connolly (Scrum on Aideen)
Male Player of the Season:
Colm O’Reilly (S-Tags)

Stoke Travel (Thursday)
Division 1 Winners:
Apres
Division 2 Winners:
TAGvertising
Division 3 Winners:
ELECTRONIC TAG
Division 4 Winners:
Tag Along
Division 5 Winners:
Sweet Home Tagabama
Division 6 Winners:
The Commoners
Female Player of the Season:
Amy Woodburn (Sweet Home Tagabama)
Male Player of the Season:
Iain Naylor (Apres)

Hyde Park (Thursday)
Cup Major Winners:
Let’s Get on the Tags
Female Player of the Season:
Imogen Sackey (Ragged Bears)
Male Player of the Season:
Alex Rostron (Where’s Jessica?)

Waterloo and Kennington (Friday)
League Winners:
Catz me if you can
Female Player of the Season:
Shona Roche (Ruck That)
Male Player of the Season:
Ben Mendoza (Catz me if you can)

The Stoke Travel League at Clapham & Balham (Saturday Mixed)
Division 1 Winners:
Tags Life (Sat)
Division 2 Winners:
TLC No Subs
Division 3 Winners:
Mr Wong’s House of Tag
Division 4 Winners:
Los Banditos
Division 5 Winners:
Gin it to Win it
Female Player of the Season:
Nicole Underwood
Male Player of the Season:
Marcus Lampkin

Hyde Park Men’s (Monday)
Division 1 Winners:
Ye Olde Leysians
Division 2 Winners:
Lunatics
Male Player of the Season:
Jonny Horsford

Hyde Park Women’s (Monday)
Open Grade Winners:
My Sexton’s on Fire

Shoreditch Park Mixed (Monday)
Cup Winners:
You can’t tag this
Plate Winners:
Look But Don’t Touch
Female Player of the Season:
Christine Kim (Pretty little tryers)
Male Player of the Season:
Ari Goualin (You can’t tag this)

Shoreditch Park Men’s (Monday)
League Winners:
Pho tag biet
Male Player of the Season:
David Nguyen (Pho tag biet)

Canada Water (Monday)
League Winners:
Tag Alongs
Female Player of the Season:
Gifty Okonkwo (Ominous Ocelots)
Male Player of the Season:
Richard Brookes (Ominous Ocelots)

Finsbury Park (Monday)
League Winners:
Tager Kings
Female Player of the Season:
Aoife Commane (Tager Kings)
Male Player of the Season:
Declan Kelly (Kriss Tagabusi)

Clapham Common (Sunday)
Division 1 Winners:
Panthers TRC Mixed (Sunday)
Division 2 Winners:
The Accidental Likes
Female Player of the Season:
Toni Akinlusi (Panthers TRC Mixed (Sunday))
Male Player of the Season:
Michael Bagnall (Accidental Likes)

West London Acton Central (Monday)
Division 1 Winners:
ACTiON woMEN
Division 2 Winners:
8 Bell Ringers
Female Player of the Season:
Jen Dauncey (The Lion Taggers)
Male Player of the Season:
Oliver Greenhill (ACTiON woMEN)

Shoreditch & Hoxton (Tuesday – Mixed)
Division 1 Winners:
FC United
Division 2 Winners:
Carol Tagskins
Female Player of the Season:
Kate Ryan (FC United)
Male Player of the Season:
Curtis Oakes (Carol Tagskins)

Clapham Junction – Battersea (Tuesday)
Division 1 Winners:
Thomas the Tag Engine
Division 2 Winners:
Battersea Tags Home
Female Player of the Season:
Jane Pilgrim (Thomas the Tag Engine)
Male Player of the Season:
Mike Posso (Mauls Deep)

Clapham & Wandsworth (Monday)
Division 1 Winners:
Blindside 2.0
Division 2 (Major) Winners:
Accenture Tag
Division 2 (Minor) Winners:
London Chargers
Division 3 Winners:
Velcro pants chasers
Division 4 Winners:
Worth a Try
Female Player of the Season:
Aoife Brogan (Blindside 2.0)
Male Player of the Season:
Tom Herbert (Accenture Tag)

Highbury (Tuesday)
Cup Winners:
Filthy Animals
Plate Winners:
The Hips Don’t Lie
Female Player of the Season:
Mandy Mezzaluna Morris (#TAGLIATELLE)
Male Player of the Season:
Joshua Greaves (#Tag Reflex)

Fulham (Tuesday)
Division 1 Winners:
Scrumhumby
Division 2 Winners:
Barnes Bobcats
Female Player of the Season:
Hannah Litchfield (ScrumHumby)
Male Player of the Season:
Ben Sykes (Fulham Flamingoes)

Balham (Tuesday)
Cup Major Winners:
Buttered Fingers Dawgs
Cup Minor Winners:
Tag Me Up, Before You Go Go
Intermediate/Beginner Winners:
Beers and Balham
Female Player of the Season:
Sinead Ni Lanagain (Rag Tugby)
Male Player of the Season:
Matt Picknett (Buttered Fingers Dawgs)

Canada Water (Tuesday)
Cup Winners:
Almost Lions
Plate Winners:
Tagvengers
Female Player of the Season:
Anna Tolmarsh (Don’t Try for me Argentina)
Male Player of the Season:
Pierre Gardeux (Almost Lions)

Brixton (Monday)
Division 1 Winners:
TLC No Subs
Division 2 Winners:
Sheep Taggers
Female Player of the Season:
Anna Sadler (Thor Tagnarok:Get Tries or Die Taggin)
Male Player of the Season:
Aiden Wickham (Try Dye Dragons)

Further results will appear here as leagues finish.

Previous

Next