Select Page

Spring League Results 2021

by | Apr 20, 2021 | London, News

All the Spring 2021 League results for London Try Tag Rugby Leagues.

Tooting Bec (Monday)
Division 1 Winners:

Blindside
Division 2 Winners:

Tag Me Up, Before You Go Go
Division 3 Winners:
The Tomb-Tooters
Male Player of the Season:

Chris Shott
Female Player of the Season:

Emma Morgan

Dulwich (Monday)
Open Grade Winner:

Try Dye Dragons
Player of the Season:
Rose Chilton (Try Dye Dragons)

Battersea Park Astro (Monday)
Men’s Cup Winners:

Old Bucks
Men’s Plate Winners:
The Ruck Inspectors
Mixed Division 1 Winners:
Velcro Lovers RFC
Male Player of the Season:
Nick Wilkes (Old Bucks)
Female Player of the Season:
Katie McDonagh (Velcro Lovers RFC)

Battersea Park (Monday)
Cup Winner:

Cameltoetag
Plate Winner:
Menace to Sobriety
Male Player of the Season:
Bryce McMullen (Cameltoetag)
Female Player of the Season:
Billie Kingi (Cameltoetag)

Borough and Kennington (Monday)
Division 1 Winners:

Dildo Taggins
Division 2 Winners:
Taganimous
Division 3 Winners:
Try Hard 2.0
Division 4 Winners:
Snakes and Taggers
Division 5A Winners:
Hashtag
Division 5B Winners:
David Tag n Borough
Division 6 Winners:
Blissful Koalas
Male Player of the Season:
Nicholas Duncan
Female Player of the Season:
Alice Claronino

Highbury (Tuesday)
Open Grade Winners:

Filthy Animals
Male Player of the Season:
Zak Underwood (Social Distagging)
Female Player of the year:
Francesca Johnson (Social Distagging)

Olympic Park North (Tuesday)
Cup Winner:

Scumtags
Plate Winner:
Tagvengers
Plate Minor Winner:
Eye of the Tagger
Male Player of the Season:
Mo Akbar (Scumtags)
Female Player of the Season:
Raj Padda (Tagvengers)

Rotherhithe St Paul’s (Tuesday)
Cup Winner:

SUNFISH
Plate Winner:
Tags to riches
Plate Minor Winner:
Rugby Munchers
Male Player of the Season:
Colm O’Reilly (Rugby Munchers)
Female Player of the Season:
Rocio Garcia (Speights Intagnito)

Barnes (Rosslyn Park) (Wednesday)
Division 1 Winners
Hip Titty Taggers
Division 2 Winners
Pheasant Pluckers
Male Player of the Season
Nick Stanworth (Hip Tittie Taggers)
Female Player of the Season
“Charlotte Benstock (The Dump Chooks)”

Catford and Lewisham (Wednesday)
Division 1 Winners

Tagnificent Seven
Division 2 Winners
No Woman No Try
Male Player of the Season
Alistair Witney (No Woman No Try)
Female Player of the Season
Ellaine Gelman (The Wolfe Pack)

Clapham Spring (Thursday)
Division 1 Winners

Hanover Enthusiasts
Division 2 Winners
Battersea Tags Home
Division 3 Winners
Mo’Unga Mo’Problems
Male Player of the Season
Josh Crewe (Hanover Enthusiasts)
Female Player of the Season
Agnese Merlo (Crispins Cavaliers)

Finsbury Park (Wednesday)
Division 1 Winners:

Tagaholics Anonymous
Player of the Season:
Georgina Roebuck (Tagaholics Anonymous)

Rotherhithe & East London (Wednesday)
Mixed Super League Winners:

Turtles
Mixed A-Grade Winners:
Panthers TRC Mixed
Men’s Super League Winners:
Warriors
Women’s Super League Winners:

Spies
Mixed Super League Player of the Season:

Nick Wilkes (Turtles)
Mixed A-Grade Player of the Season:

Deji Olonilua (Panthers TRC Mixed)
Men’s Super League Player of the Season:

Dante O’Reilly (Old Leysians)
Women’s Super League Player of the Season:

Cat Lindsay (Spies)

North London East Finchley (Thu)
Cup Winners:

Hashtag.
Plate Winners:
TAGrantulas
Plate Minor Winners:

Mighty Morphin Power Taggers
Male Player of the Season:
Tom Chase (Fawlty Taggers)
Female Player of the Season:
Sarah Hunter (Guardians of Tagalaxy)

Tower Bridge (Thursday)
Cup Winners:

The Band-aids
Plate Winners:
Ragged Bears
Male Player of the Season:
Blair Pemberton (The Band-aids)
Female Player of the Season:
Gemma Farnworth (An-tag-onists)

West London Acton Wasps (Wed)
Division 1 Winners:

Srumptets
Division 2 Winners

The Other Team
Male Player of the Season:
Bruce Bell (Scrumpets)
Female Player of the Season:
Leanne Fernandes (The Other Team)

Barnes BoE (Thursday)
Cup Major:

Anerage Joes The Original
Cup Minor:
Surbiton
Male Player of the Season:
Gary O’Dwyer
Female Player of the Season:
Emma Bezuidenhout

Rotherhithe (St Pauls) (Thursday)
Division 1 Winners

Phibber Lions
Division 2 Winners
Grubber Lang
Male Player of the Season
Mark Batty (The Tuggas)
Female Player of the Season
Anna Tolmarsh (Grubber Lang)

Olympic Park (South) (Thursday)
Division 1 Winners

Butter Balls
Division 2 Winners
Team Arsenal
Division 3 Winners
Go Duck Yourself
Division 4 Winners
Tagalagalong
Male Player of the Season
Craig Simpson (Full Back and Sides)
Female Player of the Season
Claire-Aimee Grimshaw (Full Back and Sides)

Further results to be added.