Breaking News

Small group coaching sessions (up to 5 players) are now open for registration
Select Page

Winter League Results 2019/20

All the Winter League results for London Try Tag Rugby Leagues.

Shoreditch-Highbury (Saturday)
Cup Winners:
#Tag
Plate Winners:
Odd Dogs
Female Player of the Season (Cup):
Rebecca Evans (Mixed Nuts)
Male Player of the Season (Cup):
Nick Wilkes (#Tag)
Female Player of the Season (Plate):
Charlotte McCutcheon (Grooves Like Tagger)
Male Player of the Season (Plate):
Andrew Ward (Odd Dogs)
Most Social Team:
Sunrise Bang Buddies
Most Improved Team:
Highbury Highlanders

Borough & Kennington (Monday)
A Grade Tier 1 Winners:
Wow!
A Grade Tier 2 Winners:
Spartag
Intermediate Tier 1 Winners:
Velcro Lovers RFC
Intermediate Tier 2 Winners:
Tagging in the bushes
Intermediate Tier 3 Winners:
Sheep-Taggers
Male Player of the Season (A Grade Tier 1)
Donal Lehane (Hashtag)
Female Player of the Season (A Grade Tier 1)
Sinead Boland (Wow!)
Male Player of the Season (A Grade Tier 2)
Graham Hornsby (Superfriends)
Female Player of the Season (A Grade Tier 2)
Bryony Hayter (Spartag)
Male Player of the Season (Intermediate Tier 1)
Max Kaye (Velcro Lovers RFC)
Female Player of the Season (Intermediate Tier 1)
Anna Sadler (Thor Tagnarok)
Male Player of the Season (Intermediate Tier 2)
Harry Nixon (BCS Trynamites)
Female Player of the Season (Intermediate Tier 2)
Amelia Ross (Strictly Scrum Dancing)
Male Player of the Season (Intermediate Tier 3)
Mike Riddelsdell (Theodo)
Female Player of the Season (Intermediate Tier 3)
Rebecca Calver (Sheep-Taggers)

North London (Thursday)
Cup Winners:
Filthy Panthers
Plate Winners:
Guardians of Tagalaxy
Female Player of the Season:
Sophie Ward (Guardians of Tagalaxy)
Male Player of the Season:
Finn Pegler (Filthy Panthers)
Most Social Team:
HashTag.

West London (Thursday)
Cup Major Winners:
S-Tags
Cup Minor Winners:
Spice up your D!
Cup Major Player of the Season:
Kerrie Bromley (License to Chill)
Cup Minor Player of the Season:
Denzil Larbi (Spice up your D!)

The Old Sergeant League at Wandsworth Town (Sat)
Div 1 Winners:
Tag Life (Sat)
Div 2 Cup Winners:
Shark A–Tag
Div 1 Plate Winners:
Cougars
Div 1 Male Player of the season:
Jonny Berrill (Try Candy)
Div 1 Female Player of the season:
Anita Snowdon (Rebels)
Div 2 Cup Male Player of the season:
Tim Kear (Big D Fenders)
Div 1 Cup Female Player of the season:
Kirsty Clarke (Shark A–Tag)
Div 2 Plate Player of the season:
Amanda Gaukroger (Cougars)
Most Social Team:
Big Boys Don’t Try

Clapham South (Sat)
Cup Winners:
Suns out Guns out
Plate Major Winners:
The Tagurdays
Plate Minor Winners:
The South Siders
Cup Player of the Season:
Murray Yuill (Suns out Guns out )
Plate Major Player of the Season:
Chloe Simons (Felicity Tagwell)
Plate Minor Player of the season:
Dan Wellman ( SouthSiders)
Most Social Team:
Clapham Cabbages
Most Improved Team:
Felicity Tagwell

Clapham Junction – Battersea (Sun)
Cup Winners:
Try-ceratops!
Plate Winners:
The CC Roosters
Bowl Major Winners:
Guttentag
Bowl Minor Winners:
The Accidental Likes
Male Players of the season:
Sean Smyth (Try-ceratops!)
Andrea Abramo (Tagging for a gagging)
Female Players of the season:
Lucy Woodward (The Dusty Nigels)
Stephanie Jackson (This isn’t Clapham?!)

Dulwich (Monday)
Winners:
Try Dye Dragons
Female Player of the season:
Rose Chilton (Try Dye Dragons)
Male Player of the season:
Donald McEachern (Tag’s What She Said)

Battersea Park (Monday)
Cup Winners:
Blindside
Plate Winners:
Midland Taggers
Female Player of the season:
Sarah Bostock (Winter’s Scrumming)
Male Player of the season:
Rory Langdon-Down (Midland Taggers)
Most Social Team:
Auditly shaped balls

West London (Monday)
Cup Winners:
Hammertag
Plate Winners:
Crispins Cavaliers
Cup Female Player of the Season:
Kellie Dowdell (Catch Her if You Can)
Cup Male Player of the Season:
Sam Read (Hammertag)
Plate Female Player of the Season:
Kate Kelly (Crispins Cavaliers)
Plate Male Player of the Season:
Steve MacDermott (WLB SCARECROWS)

Clapham Junction – Battersea (Tuesday)
Cup Winners:
Untouchaballs/Jane Pilgrim Touched ma ball
Plate Winners:
Tatta ma Tags
Cup Male Player of the season:
Hamish Chreseson (Up the Junction)
Cup Female Player of the season:
Jane Pilgrim (Untouchaballs/Jane Pilgrim Touched ma ball/Thomas and the Tag Engine)
Plate Male Player of season:
Luke Fletcher (Tatta Ma Tags)
Plate Female Player of the season:
Kerry Briggs (Purple People Eaters)
Most Social Team:
Battersea Tags Home

Olympic Park North (Tuesday)
Cup Winners:
See U Next Tuesday
Plate winners:
Tagvengers
Cup Male Player of the season:
Kevin EA
Cup Female Player of the season:
Angela Hung
Plate Male Player of the season:
Zak Akil
Plate Female Player of the season:
Leanna Ong
Most Social Team:
Royal Arsenal

Highbury Fields (Tuesday)
League Winners:
#TAGLIATELLE
Male Player of the Season:
James Daley (Claparaptors)
Female Player of the Season:
Fran Waterhouse (GoDeep)
Most Improved Team:
Can’t Pass, Won’t Pass, Compass

Rotherhithe (St Paul’s) (Tuesday)
Plate Winners:
Can Yu Never Tag
Cup Winners:
Speights Intagnito
Player of the Finals:
Plate: Lucy Antrobus
Cup Male Player of the Season:
Will Marsdon
Co Cup Female Player of the Season:
Caitlin Erikson and Jo Dawson
Plate Male Player of the Season:
Jamie Hutchings
Plate Female Player of the Season:
Julia Melling

Catford-Lewisham (Wednesday)
Cup Winners:
Brockley Ball Grabbers
Plate Winners:
No woman no try
Male Player of the season:
Robert Winn (Tagnificent 7)
Female Player of the season:
Maeve Wylie (Can’t Tag This)
Most Social Team:
Crikey says jamie

East London (Wednesday)
Winners:
Hefty Jugs
Male Player of the Season:
Pedro Silva
Female Player of the Season:
Emma Jackson
Most Social Team:
Beasts from the East

Bermondsey (Wednesday)
Winners:
Pretty Little Tryers
Male Player of the Season:
Wendall Gomez
Female Player of the Season :
Kate Scott

Barnes (Wednesday)
League Winners:
Trump’s Mexican Wall
Male Player of the Season:
Tom Throne (Hip Tittie Taggers)
Female Player of the Season:
Emily Boyce (Hydey Hy’s)
Plate Winners:
Hydey Hy’s

Rotherhithe & East London Mixed Super League (Wednesday)
Mixed Super League Winners:
Turtles
A-Grade Winners:
Most Social Team
Mixed Super League Player of the Season:
Lois Lau (Turtles)
A-Grade Player of the Season:
Mike Bloom (Phibbers Lions)

Rotherhithe & East London Women’s Super League (Wednesday)
Women’s Super League Winners:
Spies
Women’s Super League Player of the Season:
Lucy Saunders (Spies)

Rotherhithe & East London Men’s Super League (Wednesday)
Men’s Super League Winners:
Turtles Mens
Men’s Super League Player of the Season:
Nick Wilkes (Turtles Mens)

Rotherhithe St. Paul’s (Thursday)
Cup Winners:
Something Something Tag Pun
Plate Winners:
The Flying Columns
Female Player of the season:
Lucy Ridler
Male player of the season:
Jake Powell
Long Standing Player:
Stephen Thorpe (receiving a TTR Leinster jersey before heading home to Dublin!)
Players of the finals:
Jake Powell and Siobhan Meehan

West London (Wednesday)
League Winners:
Westies
Female Player of the season:
Agnes Merlo (What the RUUUCK!)
Male player of the season:
Camille Mulcaire (Phoenix Rising)
Most Social Team:
What the RUUUCK!

Barnes (Thursday)
League Winners:
Average Joe’s The Original!
Female Player of the Season:
Erin McSweeney (Fancy a quick Tag)
Male Player of the Season:
Richard Pitman (Average Joe’s The Original!)
Player of the Final:
Grant Bezuidenhout (Average Joe’s The Original!)
Most Social Team:
Fancy a quick tag

Olympic Park South (Thursday)
Division 1 Major Winners:
Fawlty Taggers
Division 1 Minor Winners:
Full Back and Sides
Division 2 Major Winners:
Rainbow Pimps
Division 2 Minor Winners:
Rag Tag Bunch
Division 1 Male Player of the Season:
Sean Conneely
Division 1 Female Player of the Season:
Georgia Archer-Clowes
Division 2 Male Player of the Season:
Chris Belfield
Division 2 Female Player of the Season:
Caitlin Diniz

Tower Bridge (Thursday)
Cup Winners:
Scally Tags
Plate Winners:
Lose, Booze and Back to Bens
Cup Player of the Season:
Joe Flannery
Plate Male Player of the Season:
Ben Parry
Plate Female Player of the Season:
Sophie Torjussen

Waterloo and Kennington (Friday)
Div 1 Major Winners:
Derricks
Div 1 Minor Winners:
Catz me if you can
Div 2 Major Winners:
TFI Thaiday
Div 2 Minor Winners:
Tuppence a Tag
Div 3 Winners:
John F. Kennington
Div 1 Male Player of the Season:
Shannon Crook
Div 1 Female Player of the Season:
Sarah Crampton
Div 2 Male Player of the Season:
David Dunk
Div 2 Female Player of the Season:
Sophia Lam
Div 3 Male Player of the Season:
Tomas Preselo
Div 3 Female Player of the Season:
Charlotte Whelehan
Most Improved Team:
We Don’t Give a Ruck
Most Social Team:
Poppin Tags

Further results will appear here as leagues finish.

Previous

Next